Kdy a kam nosit perly

Kdy a kam nosit perly

Perly má ve své šperkovnici každá elegantní dáma a staly se také poznávacím znamením aktuálně moderního vintage stylu. I ve světě šperků se střídají módní vlny a trendy, perly jsou ovšem stálicemi, ke kterým se vrací jak zkušení módní návrháři, tak všichni obdivovatelé šperků. Ani v nejnovějších módních kolekcích nechybí nějaký ten doplněk v podobě perel. Perly jsou prostě nadčasové, takže s nimi nemůžete šlápnout vedle.

Perlový náhrdelník a perlové náušnice jsou univerzálními doplňky, které se hodí skoro na všechny příležitosti a které můžete nosit v každém věku. Perly jsou elegantní a sofistikované, takže se dají snadno zkombinovat k jakémukoli outfitu, od večerních plesových šatů až po obyčejné džíny a svetr na denní vycházky.

Na svatbu

Svatba je ideální příležitostí, kde se blýsknout vaším oblíbeným perlovým náhrdelníkem nebo náušnicemi, ať už jste nevěsta nebo jen jeden ze svatebních hostů. Tak mimořádná událost jako svatební obřad si žádá mimořádný šperk, jakými jsou právě perly. Každá nevěsta s nimi působí křehce a romanticky, což vytvoří tu pravou svatební atmosféru.

U výběru perel je však třeba zvážit, zda se barevně hodí ke svatebním šatům. Ke krémovým šatů nebo šatům v šedých a žlutých odstínech bílé zvolte perly krémových barev, pro šaty sněhově bílé se budou více hodit perly stříbřitých barev.

Kromě barvy se zaměřte i na délku perlového náhrdelníku. Perlový náhrdelník by neměl být příliš dlouhý, ani příliš krátký, končit by měl mezi dekoltem a oblastí krku. Vyhněte se také kombinaci různých druhů perlových šperků, které by mohly odvádět pozornost od svatebních šatů. K vyčesaným stylům účesu se hodí nejvíce visací perlové náušnice, ale nic nezkazíte ani s peckovými perličkami.

Do kanceláře

Perly působí sofistikovaně a jejich nositelkám propůjčují dojem sebevědomé ženy. Proto jsou ideálním šperkem do pracovního prostředí kanceláře. Do práce se hodí spíše jednoduché perlové šperky jako perlový náhrdelník, který elegantně podtrhne vaši oblíbenou blůzu nebo halenku. U perlového náhrdelníku opět pozor na jeho délku, tedy ani příliš dlouhý, ani příliš krátký. Pokud nejste příznivce náhrdelníků, zkuste perlové náušnice, peckové nebo i visací, oba typy se dobře kombinují s formálnějšími typy oděvů.

Jestliže chcete nosit perly k pracovnímu outfitu do kanceláře, držte se však jedné zásady: nenoste více jak jeden typ perlového šperku. Zatímco u jiných příležitostí si můžete dovolit perlové šperky kombinovat, do kanceláře se to prostě nehodí. Takže buď zvolte náhrdelník, nebo náušnice, ale radši je nekombinujte. Mohlo by to nechtěně odvést pozornost klientů nebo kolegů na vaše šperky místo toho, aby se soustředili na vaši práci.

Na pohovor

Pokud se chystáte na pohovor do nového zaměstnání, perlové šperky jsou vhodné i pro tuto příležitost. I v takovém případě platí, že méně je více. Zvolte tedy pouze jeden perlový šperk, náhrdelník nebo náušnice, a k nim už možná raději žádný další šperk, abyste nepůsobily příliš okázale a neupoutaly pozornost šperky místo své kvalifikace a zkušeností.

Na pracovní schůzku

Na pracovní schůzce s klientem nebo potenciálním obchodním partnerem chcete působit elegantně, sebevědomě a sofistikovaně. Není tedy lepší volby než perlových šperků, které se navíc hodí jak k večerním koktejlovým šatům, tak k dennímu kostýmku, který zvolíte například na pracovní oběd.

Na slavnostní večerní příležitosti

V kombinaci s večerními šaty vytvoří perly elegantní a ženský vzhled. Pokud máte róbu v jedné barvě, můžete si dovolit odvážnější perlové kousky a kombinace, jakými jsou například velké perlové náušnice pastelových barev. Zdobené šaty naopak dokonale podtrhnou jednoduché perlové pecky. Pokud zvolíte vyčesaný účes nebo drdol, majestátního dojmu docílíte visacími perlovými náušnicemi. K šatům bez rukávů je pak ideální volbou perlový náhrdelník v kombinaci s perlovým náramkem.

Během dne

Perly nejsou ale určeny pouze na formální a slavnostní příležitosti. Svou hravostí a něžnou krásou se hodí i na běžné nošení. Bez obav si je můžete vzít na rande nebo posezení u kávy s kamarádkou. Perly můžete nosit klidně i k vašim oblíbeným džínsům, kterým dodají na nápaditosti.

Mimo formální a občas trochu upjaté prostředí kanceláře můžete s perlovými šperky více experimentovat. Ani pro každodenní nošení se ovšem nehodí kombinace více perlových šperků dohromady, i v tomto případě je méně více. Krátké nebo vyčesané vlasy hezky doplní visací perlové náušnice. K jednobarevným topům nebo rolákům patří delší perlový náhrdelník a perlový náramek vytvoří elegantní outfit i z obyčejného trička s krátkým rukávem.