Jaké jiné šperky se hodí k perlám?

Jaké jiné šperky se hodí k perlám?

Zkombinovat s perlami další šperky může být docela výzva. Perly totiž rozhodně nejdou ke všem typům šperků. U formálnějších příležitostí bude lepší, když nebudete experimentovat a k perlám vyberete raději zase jenom perly. Ovšem jak jsme už zmiňovali, ani s perlami se to nesmí přehánět.

Pokud chcete vytvářet kombinace, vděčné jsou šperky s drahokamy. K perlovému náhrdelníku vypadají hezky například drahokamové náušnice, ovšem pozor na správnou volbu tvaru a barev drahokamu, jinak může celý váš outfit působit trochu nesourodě.

Nejosvědčenější kombinací k perlám jsou diamanty a jiné kameny čiré barvy, která perly vhodně doplní. Jsou totiž stejně jemné a elegantní jako perly. Perlový náhrdelník tedy můžete rozzářit drobnými diamantovými náušnicemi nejlépe peckového tvaru.

Co se týče druhu vzácného kovu, pro jeho výběr je opět rozhodující barva. Ke krémovým perlám se většinou nejvíce hodí žluté zlato. Perlový náhrdelník tedy lze doplnit zlatým náramkem nebo prstenem. Bílé zlato nebo stříbro lze zkombinovat s perlami sněhově bílé barvy. Pro růžové perly můžete zvážit zlato růžové, ovšem pozor, aby té růžové už nebylo příliš. Výrazně metalické kovy jako platina se většinou k jemným perlám příliš nehodí.